مقدمه :
حفظ قرآن کریم یکی از بهترین راهها برای انس با این کتاب الهی است که آثار و برکات مادی و معنوی بیشماری را برای شخص حافظ قرآن به همراه دارد . 
یافته های پژوهشی نشان می دهد که حفظ قرآن با تاثیر بر عوامل درونزا ، به ارتقای سلامت روان افراد کمک کند و منبعی موثر در برابر استرس ها و چالشهای زندگی عصر حاضر باشد . حالا تصور کنید اگر جامعه ای دارای تعداد حافظ بیشتری باشد آن جامعه نسبت به خطاهای اجتماعی و فردی مصونیت بیشتری دارد و در نتیجه از سلامت بیشتری برخوردار می شود . 

 

طرح 1452 چیست ؟
از یازده سال پیش تا کنون طرحهای فراگیر قرآنی حفظ با محوریت رسانه ملی و شبکه قرآن و معارف سیما و بر اساس سال نزول قرآن ، هر سال با محتوای بخشی از قرآن کریم اجرایی شده و امسال ، طرح 1452 با محوریت حفظ جزء سی ام قرآن کریم ، کار خود را از اوایل تابستان آغاز کرده که تا پایان سال در سه فاز تابستانه ، پاییزه و زمستانه ، همراه با ایجاد کمپین و پویش حفظ جزء سی و به صورت کاملا فراگیر ادامه دارد . 
حفظ جزء سی ام ، درگاه ورود به حفظ کل قرآن کریم است . و بر همین اساس امکان راه اندازی پویش حفظ جزء سی ام قرآن در میان اقشار مختلف جامعه ایجاد شده است . 

 

اهداف 1452 :
سطح یک : سطح مقدماتی در فصل تابستان حفظ سوره های مبارکه ناس تا زلزال 
سطح دو : سطح متوسط در فصل پاییز حفظ سوره های مبارکه مبارکه بینه تا طارق
سطح سه : سطح پیشرفته در فصل زمستان حفظ سوره های مبارکه مبارکه بروج تا نبا

 

آزمون نهایی و اعطای مدرک معتبر:
در پایان هر یک از این سطوح آزمون الکترونیکی برگزار و ضمن اعطای مدرک معتبر ، به برگزیدگان آن جوایز ارزنده ای اهدا می شود . 
1452 جایزه ارزنده:
14 دستگاه خودرو
25000000ریال جایزه روزانه مسابقه پیامکی به پنچ نفر

کلیه حقوق این وب سایت به شبکه قرآن و معارف سیما تعلق دارد